Giyim, Kıyafet Kampanyaları

İyiliği Yayanlar Derneği, Afrika’da bulunan çocuklar için çocuk kıyafet takımı,çocuk ayakkabısı gibi yardımlarda bulunmaktadır.Bunun yanında İyiliği Yayanlar Derneği, Afrika ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine gıda ve erzak yardımı gerçekleştirmektedir.

İyiliği Yayanlar Derneği Afrika Ülkesi Uganda’nın başşehri Corale şehrinde bulunan Kubankire Köyü için yapılan çağrılara sessiz kalmamıştır. Müslümanların su kuyusu ve mescit ihtiyacını giderebilmek için, yiliği Yayanlar Derneği ibadethane ve eğitim merkezi olarak da kullanılabilecek bir mescit inşa etmek su kuyusu açmak için çalışmalarda bulunmakta,projeleri hayata geçirmektedir.
İyiliği Yayanlar Derneği olarak Afrika’ya giderek birçok sahipsiz çocuğa umut olmuş ve giysi ayakkabı yardımında bulunmaktadır. Su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de su kuyusu açmakta ve Cami inşaa etmektedir. Ramazan ayı boyunca 50 bin aileye erzak yardımında bulunduk. Yetim çocuklara bayramda ayakkabı ve giysi yardımlarını yaparak çocukları mutlu ettik. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ya da acil yardım,kırtasiye,kurban,erzak dağıtımı gibi yaptığımız diğer faaliyetleri inceleyebilirsiniz.

Hadid Sûresi(57) 7. Ayet

“Allah’a ve Resûlü’ne iman edin. Sizi, üzerinde tasarrufa yetkili kıldığı şeylerden harcayın. Sizden iman edip de (Allah rızası için) harcayan kimselere büyük mükâfat vardır.”